Nowości
Materac Oxygen Motion
Materac Oxygen Motion
1 520,00 zł 1 236,00 zł
Materac Lavender Beast
Materac Lavender Beast
2 283,00 zł 1 856,00 zł
Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach
Jak poprawnie spać na poduszce 0
Jak poprawnie spać na poduszce

Spanie na zwykłej poduszce

Za wyjściową przyjmijmy sytuację, w której nasz materac jest idealnie dobrany do naszych potrzeb i korzystamy ze zwykłej poduszki dobrej jakości. Pierwsza rzecz, o jaką musimy zadbać, to to, by poduszka, na której śpimy, nie była zbyt wysoka. Ogromne, wypchane po brzegi pierzem poduchy lepiej odłożyć na bok a w ich miejsce wybrać te, które nie powodują nienaturalnego zgięcia naszej szyi. To ważne, by podczas snu kręgosłup był ułożony w możliwie najbardziej prostej pozycji. Dzięki temu mięśnie przykręgosłupowe, jak i sam kręgosłup, mogą przez noc zregenerować i – mówiąc wprost – odpocząć. Ważne, by szyja była podparta poduszką w taki sposób, by nie powstawało zbyt duże odgięcie ani w stronę brody, ani do tyłu.

Poduszka Infinity WASH

Poduszka lateksowa Janpol

Poduszki ortopedyczne – jak z nich prawidłowo korzystać?

Coraz więcej osób skarżących się na dolegliwości bólowe w okolicach kręgosłupa oraz sztywność karku i barków decyduje się na zakup specjalnej poduszki ortopedycznej. Przed wyborem takiego akcesorium warto dowiedzieć się, jaki model będzie dla nas najlepszy i dostosować go pod kątem ulubionej pozycji, w której śpimy. Ponadto należy przygotować się na to, że dolegliwości mogą nie ustąpić jak ręką odjął. Ciało przyzwyczajone do spania na zwykłej poduszce, na której zawsze możemy się ułożyć tak, jak w danym momencie jest nam najwygodniej, może mieć trudności z „przestawieniem się” na poduszkę ortopedyczną, niejako wymuszającą zachowanie prawidłowej i zdrowej pozycji naszego kręgosłupa. Zaleca się, aby osoby preferujące spanie na plecach umieszczały pod głowa bok poduszki o niższej wysokości. Ten, kto woli spać na boku, powinien z kolei układać poduszkę ortopedyczną odwrotnie – strona o większej wysokości w kierunku ciała.

Poduszka Moontex Air-Special
Paris Viscogreen

Poduszki – czy tylko pod głowę?

Układanie poduszki pod głowę jest najbardziej naturalnym i powszechnym, choć nie jedynym sposobem na zapewnienie sobie dobrego snu. To sypialniane utensylium doskonale sprawdzi się także w przypadku osób, które bardzo lubią spać na boku i jednocześnie chcą zapewnić swojemu kręgosłupowi właściwa pozycję podczas nocnego wypoczynku. Wystarczy włożyć między kolana cienkiego jaśka (niech ma maksymalnie 6 cm grubości). To wystarczy, uniknąć skręcania kręgosłupa wokół osi, będącego jedną z głównych przyczyn bólu pojawiającego się o poranku.

Poduszka profilowana HERBAL-foam

Poduszka profilowana Smart-lateks Janpol

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl